BYT S NETYPICKOU KUCHYNÍ


Tentokrát do našeho ateliéru vítr přivál úspěšného, zcestovalého manažera a vášnivého sběratele umění v jedné osobě. Rozmanitost našich klientů, je nám každodení chlebem, a my ho jíme rádi. Bylo by totiž špatné ustrnout, spolehát se na osvědčené kombinace a řešení, a chrlit tytéž realizace navzdory rozdílným povahám a životním stylům našich investorů.

První úkol našeho nového zadavatele zněl, abychom pro něj našli výjimečný byt v centru Prahy, což tak trochu reflektovalo povahu jeho samotného. Úkol splněn, byt nalezen. Rohový byt na Petrském, a pro nás magickém náměstí, se zdál být svojí polohou a krásnými prosluněnými výhledy perfektní.

Původní, trochu krkolomná a nepraktická dispozice potřebovala víc než „provětrat“. Novou, očištěnou dispozici jsme podřídili univerzálnosti a nadčasovosti. Funkčně členěné a úložné prostory na míru již považujeme za poctivý základ každého bytu. Povýšit tyto prostory na místa k vystavování uměleckých děl a obrazového materiálu byl pro nás úkol nový a o to víc motivující. Půloblouková, nika v obýváku tyto nároky splňuje a ve světle reflektorů dnes hrdě prezentuje sochu dřevěného býka. Unikátním kouskem uměleckých truhlářů je i vestavná oblouková kuchyňská linka z ohýbaných lakovaných desek a umělého kamene, která svým kruhovým půdorysem a nárožní pozicí tvoří srdce samotného bytu.

Vysoké nároky uživatele jsme promítli také do kvalitních a tradičních materiálů. Přírodní dubovou podlahu tvořící solidní základ jsme doplnili o bílé lakované nábytky, akcentované dýhovanými prvky ve stejném dezénu. Jemně, do šeda tónované zdi dobře odráží nejen velké bílé plochy dveří a skříní, ale především nechají vyniknout obrazy či fotky, kterých v bytě bude nadále přibývat.

Rádi překonáváme zažité hranice, objevujeme nepoznané a posouváme obzory. Proto vítáme nové impulzy od náročných klientů, kde věříme, že se vzájemnou interakcí obohacujeme nejen mezi sebou, ale kultivujeme i prostor kolem nás.