x

Toto je příběh realizace, která v hlavách investorů zrála několik let. Svůj vysněný penthouse poprvé v nabídce zahlédli před více jak třemi roky. Když se po pár letech opět začali rozhlížet po realitním trhu, snad ani nevěřili, že ten stejný penthouse, který jim před lety učaroval, je stále k mání.
Střešní byt, před lety nabízený jako shell and core, se postupem času, i díky tlaku potenciálních zájemců, transformoval do stavu jakési dokončenosti. Ovšem jak to tak bývá, kompromisy, tím spíš v segmentu luxusního bydlení, příliš nefungují. Navržená „prodejní“ dispozice úspěch neslavila a na prodej bytu neměla žádný vliv, ba naopak.

Byli to až naši klienti, kteří se díky svému štěstí a důvěry v nás vložené, nenechali zmást dojmem, že téměř dvousetmetrový byt, nebude díky úzké, tmavé chodbičce, ze které ústili vstupy do jednotlivých místností, a díky špatnému rozložení obytného prostoru, nikdy schopen naplnit očekávání o vzdušném, luxusním bydlení. Jejich intuice, potom co jsme navrhli dispozici novou, která konečně naplno využívá potenciál bytu a která je ušitá klientům na míru, se ukázala nakonec jako správná. Nám tak opět nezbylo nic jiného, než vzít do rukou bourací kladivo a udělat to, co jsme udělat museli.

Tím jsme rozhodně neměli splněno. Klienti totiž měli poměrně jasnou představu o tom, jak by na ně byt měl působit a jaký standard by měl splňovat. Chtěli se v něm obklopit kvalitními a nadčasovými materiály, měl být jednoduchý, praktický a zároveň působit luxusně. Ovšem za žádnou cenu, nesměl prostor, ve kterém plánují založit rodinu, působit chladně.

Bylo tak na nás zhmotnit jejich sny o velkorysých koupelnách vyvedených v přírodním kameni, prostorných butikových šatnách, kuchyni osazené špičkovými spotřebiči, krbu, vinotéce, baru, náročné elektroinstalaci ovládající téměř vše na co si vzpomenete – včetně na míru vyvinutého sound systému ozvučující celý penthouse, ale nesklouznout přitom ke vzhledu chladného showroomu. Požadovanou atmosféru zařídila kombinace světlé dubové dýhy v kombinaci s bíle lakovanými plochami, krémovou dřevěnou podlahou, mramorem bianco a decentním, jak už je naším zvykem – autorským nábytkem, vyrobeným klientům na míru. Tato nenásilná symbióza dodává bytu punc luxusu, ale má daleko k neosobnímu stylu bydlení.

Spolu s investory jsme tak vytvořili vlídné, nadčasové bydlení, které na sebe nepoutá příliš pozornosti. Takové prostředí, kde na prvním místě převládne klid a spokojená rodina.